Agnieszka Świerczyńska - ZnanyLekarz.pl
Jesteś tutaj: Blog

Blog

PSYCHOTERAPIA ONLINE – CZY WARTO? POZNAJ ZALETY PSYCHOTERAPII ONLINE

Wygodna i skuteczna – właśnie taka jest psychoterapia online. Czy warto się na nią zdecydować? Tak! Odkryj zalety psychoterapii online i przekonaj się, czy jest rozwiązaniem dla Ciebie!

O czym przeczytasz w artykule?

  1. Co to jest psychoterapia online?
  2. Dlaczego warto wybrać psychoterapię online?
  3. Czy psychoterapia online jest skuteczna?
  4. Kiedy warto rozważyć psychoterapię online?
  5. Zalety psychoterapii online w porównaniu do tradycyjnej

Rodzaje psychoterapii: nurt integracyjny

Psychoterapia integratywna 

Obydwa słowa brzmią znajomo, ale co oznaczają w połączeniu? To nurt składający się z różnych podejść terapeutycznych, korzystający z najróżniejszych metod i teorii pochodzących z innych rodzajów terapii, jak np. Terapii poznawczo-behawioralnej, czy psychodynamicznej.

Jak poradzić sobie z jesiennym obniżeniem nastroju?

Jak poradzić sobie z jesiennym obniżeniem nastroju?

Dzisiaj w temacie równie ważny temat "jak poradzić sobie z jesienno-zimową depresją"

Gdy nadchodzi ta pora roku - jesień, temperatura na zewnątrz spada, a na ziemię zamiast promieni słońca  zawitają czętsze opady i ciemne chmury bardzo czesto nadchodzi stan zwany depresją jesienną/depresją jesienno-zimową. Spora część osób zauważa u siebie gorszy humor, nerwowość, smutek czy nas brak energii. Wiadomo, że nie są to najbardziej pożądane stany.  W tym roku objawy te wyjatkowo się nasilają z uwagi na covid. Boimy się wychodzić z domu, spotykać z rodziną czy przyjaciółmi. Osoby pracujące w zwykłej stacjonarnej najczęściej spotykają się z ludźmi. Każde kichnięcie czy kszel jest odbierany jako potencjalne zagrożenie. Jednakże nie jest to stan beznadziejny i są pewne sposóby na wyjście cało z tej opresji.

Jak przeżyć święta i nie zwariować?! 12 wskazówek

Jak przeżyć święta i nie zwariować?! 12 wskazówek

Magiczny czas czy chwile pełne niepokoju? Wigilia i Boże Narodzenie są uznawane za jedne z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Podpowiadamy, jak przeżyć święta z rodziną. Poznaj 12 wskazówek, które ułatwią przetrwanie czasu spotkań z najbliższymi.

O czym przeczytasz w artykule?

  1. Czas z rodziną – jak przeżyć święta?
  2. Gorączka zakupów i pośpiech w dekorowaniu domu – jak przetrwać święta?
  3. Jak przeżyć święta z rodziną? 12 wskazówek



Jak poradzić sobie ze świątecznym stresem? 12 wskazówek

Jak poradzić sobie ze świątecznym stresem? 12 wskazówek

Radość, miłe spotkania z rodziną, pyszne jedzenie – to jedna strona grudniowego, magicznego czasu. Druga to jednak wszechogarniający stres. W święta go nie brakuje! Wciąż zastanawiasz się, jak wszystko zrobić najlepiej, a ryzyko ewentualnych niedociągnięć nie daje Ci spokoju? Poznaj 12 sposobów na to, jak poradzić sobie ze świątecznym stresem.

Stres w święta – problem, który dotyczy wielu osób

W dzisiejszej części „jak spędzić święta” i nie zwariować zajmiemy się świątecznym stresem.

Jestem bardzo ciekawa, jak to u Was wygląda. Stresujecie się? Jak to odczuwacie? Jakie są tego powody?

Większość osób odczuwa okres świąt jako bardziej napięty i stresujący niż pozostałe części roku. Zarówno w swoim gabinecie terapeutycznym, jak i w prywatnych rozmowach bardzo często słyszę o nadmiernej liczbie zadań w pracy, bo w końcu zbliża się koniec roku, o kolejkach do sklepów – przecież i jedzonko, i prezenty trzeba gdzieś nabyć, korkach – więcej osób wyjeżdża na drogi samochodami (hmm pewnie to ma coś wspólnego z czasem i zakupami), przytłoczeniu ludźmi, hałasem czy muzyką.

Znacie to skądś? 

To wszystko powoduje, iż poziom kortyzolu się podnosi, jesteśmy bardziej zestresowani, napięcie czuć od samych stóp aż do czubka głowy. Stres ma swoje pozytywne strony, bowiem w odpowiedniej dawce bywa motywujący. Natomiast, gdy jest go za dużo, wtedy bywa demotywujący, a nawet paraliżujący. Powiecie, no dobrze, to jak sobie z tym poradzić?

O tym właśnie jest ten artykuł, zaproponuję Ci 12 sposobów na to, jak poradzić sobie ze świątecznym stresem.

Postanowienia noworoczne Metoda SMART

Dlaczego postanowienia noworoczne nie działają i jak to zmienić?

Schudnę, nauczę się języka, będę więcej podróżować – to tylko część z popularnych postanowień noworocznych. Wysoki poziom motywacji utrzymuje się tylko chwilę. Już w lutym zapominamy o większości planów. Dlaczego postanowienia noworoczne nie działają? Co zrobić, żeby w nich wytrwać? Podpowiadamy!

O czym przeczytasz w artykule?

  1. Postanowienia noworoczne: nowy rok – krok do zmian
  2. Dlaczego postanowienia noworoczne nie działają?
  3. Postanowienia noworoczne – jak wytrwać? Określ cel!
  4. Postanowienia noworoczne – jak dotrzymać dzięki metodzie SMART?
  5. Już wiesz, jak wytrwać w postanowieniach noworocznych!

Postanowienia noworoczne: nowy rok – krok do zmian

Tak Moi Drodzy, stało się, nadszedł Sylwester, który wprowadził nas w Nowy Rok. Przywitajmy się ze styczniem :) Jak się czujecie z faktem, że 4 zmieniła się w 5? 

Napawa Was to optymizmem? Nowy rok traktujecie jako nowy krok do zmian, nowe perspektywy, nowe marzenia i nadzieje. Czy idziecie w stronę nostalgii, wizji kolejnych urodzin, przemijania?

Freud się kłania czyli Psychoanaliza

Freud się kłania czyli Psychoanaliza

Termin psychoanalizy, psychoanalityka jest powszechnie używany, chociaż nie zawsze prawidłowo. Psychoanaliza jest faktycznie nurtem terapeutycznym, natomiast nie jedynym.

Agnieszka Świerczyńska - ZnanyLekarz.pl